دیزل ژنراتور از فروش تا خدمات پس از فروش و تعمیرات

در متن مقاله‌ی دیزل ژنراتور از فروش تا خدمات پس از فروش و تعمیرات، در ابتدا به شرح تعریف های اولیه می پردازیم: دیزل ژنراتور، ژنراتور دیزلی یا (Diesel generator)، در واقع دستگاهی برای تبدیل انرژی مکانیکی تولید شده، به انرژی الکتریکی است که در تامین کردن برق یا کمک به عدم کاهش فشار برق در انواع محیط های کوچک و بزرگ کمک بسزایی می کند. (gen set) یا همان ژنراتورهای دیزلی، توانایی تولید برق  “AC” با میزان فرکانس‌های متفاوت را دارا هستند و این کار را با استفاده از چرخش میدان مغناطیسی با توجه به سیم پیچ انجام می دهند.

مولد برق یا ژنراتورهای برق، در اصل از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند: قسمت اول: مولد الکتریسیته یا Alternator و قسمت دوم: قسمت احتراقی یا Engine است و با توجه به تعریف بالا می توان گفت Alternator توسط Engine به چرخش در می آید و موتور، سوخت را سوزانده و آن را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند در ادامه‌ی این روند، ژنراتور، نیروی مکانیکی را از طریق القای الکترو مغناطیسی، به انرژی مورد نیاز ما (الکتریسیته) تبدیل می کند.

 

قیمت دیزل ژنراتور برق سه فاز

 

کاربرد دیزل ژنراتور چیست؟

این دسته از دستگاه‌ها، امروزه در صنعت و حتی زندگی روزمره افراد، نقش زیادی داشته و بیش از هرچیزی در مکانهایی که دسترسی به برق شهری ممکن نیست مورد استفاده قرار می گیرند، گرچه از کاربرد آنها در شهر و روستاهایی که دسترسی به برق دارند نیز نمی توان چشم پوشی کرد. کار اصلی آنها تولید انرژی الکتریسیته یا برق است اما یکی از مهم ترین کاربردهای این دستگاه در زمان قطعی برق و برای جلوگیری از به تعویق افتادن کارها یا ایجاد خطرات احتمالی روزانه کارخانه‌ها و ادارات است که در طول روز نیاز به استمرار برق در فعالیت‌های خود دارند.

همانطور که در بالا اشاره شد، توان این ماشین‌های تولید برق متفاوت است، در ابعاد متفاوتی تولید می شوند و به وسیله توان ظاهری آنها یا ولت آمپر (VA) سنجیده می شود. توان تولید برق دیزل ژنراتورها از ۱ تا ۲۰ کیلو ولت آمپر برای اماکن کوچک مانند فروشگاه ها، ادارات و حتی منازل شروع شده و تا ۲۰۰۰ کیلو ولت آمپر برای ادارات بزرگ و یا کارخانه هایی با مصرف برق بالا و حتی پشتیبانی ایستگاه های تولید برق شهری و روستایی ادامه دارد.

کاربرد دیزل ژنراتور برق در تامین برق شهر و روستا

دیزل ژنراتور بی صدا

مزیت های خرید موتور برق دیزلی یا دیزل ژنراتور چیست؟

از جمله مزیت‌های اصلی دیزل ژنراتور می توان به مقرون به صرفه بودن گازوئیل در برابر بنزین و سایر سوخت ها اشاره کرد. مزیت بعدی که می‌توان از آن نام برد، مصرف کم انرژی، در این دستگاه ها، در مقابل کارایی و دوام بالای آنها است. این دسته همچنین می توانند در طولانی مدت مورد استفاده قرار گرفته و استهلاک کمی داشته باشند. در برابر خرابی‌های این دستگاه‌ها نیز می‌توان به هزینه‌های کم تعمیر و نگه‌داری، به نسبت مولد بنزینی اشاره کرد، و باید توجه داشت که در صورت نگه داری درست، تعمیرات و مشکلات برای این دسته از مولد ها به ندرت پیش می‌آید و همین تعمیرات نیز به طور معمول به سادگی قابل رفع هستند.

مزیت خرید دیزل ژنراتور

انواع دیزل ژنراتور

همانطور که مطلع هستید از مولدها بیشتر در مکان هایی که به برق شهری متصل نیستند استفاده می شود؛ اما موارد دیگری نیز برای استفاده از این دستگاه وجود دارد که شامل شرایط قطع برق یا تامین بار اضافی برق در شبکه می شود و هر مورد ممکن است نیاز به توان یا نوع خاصی از ژنراتور داشته باشند که در متن زیر به شرح آن می‌پردازیم.

دیزل ژنراتور استند بای یا اضطراری (Standby Diesel Generator)

کاربرد ژنراتور های استندبای یا اضطراری، به این صورت است که در زمان قطع برق شبکه اصلی، به عنوان تامین کننده پشتیبان وارد مدار برق شده و موقتا برق مورد نیاز مدار را تامین می‌کند تا اتصال اصلی برق برقرار گردد. از جمله مکان هایی که به این مورد نیاز دارند، می توان به بیمارستان ها و برق اضطراری آسانسور مجتمع های مسکونی و یا کارخانه های حساس اشاره کرد. (کارخانه های دارو سازی یا بسته بندی، پخت و نگه داری مواد غذایی و… به شدت نیازمند تامین برق به طور مستمر و پایدار هستند تا هم به موقع و هم به سلامت، کارهای خود را پیش ببرند.)

دیزل ژنراتور پرایم (Prime Diesel Generator)

طراحی انواع دستگاه پرایم، برای زمانی انجام گرفته است که نسبت به مولد های اضطراری، ساعات بیشتری نیاز به تامین برق اضطراری داشته باشیم. کاربرد آنها در زمان های قطع برق شهری، به تعداد دفعات زیاد و زمان های طولانی است یا ممکن است به صورت روزانه چندین ساعت نیاز به استفاده از ژنراتور ها داشته باشیم مانند اکتشافات معادن یا برخی کمپ های تفریحی بیرون شهر.

دیزل ژنراتور دائم کار (Continuous Diesel Generator)

ژنراتور های دائم الکار برای استفاده دائمی طراحی شده اند و برای مکانهایی که شبانه روزی نیاز به استفاده از برق دارند مورد استفاده قرار می گیرند. اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که اگرچه نام آنها دائم کار است؛ اما هر ۸ ساعت (کمتر یا بیشتر شدن این زمان، به نوع آن بستگی دارد. ) باید برای آنها استراحت و چکاپ درنظر گرفته شود تا از سلامت روغن و کارکرد آنها در طولانی مدت اطمینان حاصل شود. این نکته برای همه ی دیزل ژنراتور ها صدق می‌کند و اگر به برق بدون وقفه نیاز دارید بهتر است برای پشتیبانی و اطمینان از عملکرد مناسب، از دستگاه دیگری برای این زمان (زمان چکاپ و استراحت) استفاده کنید. یعنی دو دستگاه آماده به کار در مدار خود قرار دهید تا بتوانید برای هر دستگاه طبق دستورالعمل چکاپ و استراحت درنظر بگیرید و متضرر نشوید.

چگونگی کنترل عملکرد

برای کنترل عملکرد و نظارت بر روی بار اعمال شده روی مولد بهتر است، از تابلو برق ATS استفاده شود (این نوع تابلو ها، خود انواع متفاوتی را شامل می شوند و به صورت جدا قابل تهیه هستند) تا در مواقع غیر عادی برمبنای تنظیماتی که از قبل انجام شده است، فرمان های لازم از سمت تابلو صادر شده و وضعیت تحت کنترل قرار گیرد. به طور مثال برای زمان قطعی برق تابلوها می توانند در کمترین زمان ممکن وارد عمل شده و به طور اتوماتیک به کار گیری دیزل ژنراتور را آغاز نماید تا اتصال برق دوباره برقرار شود.

موارد مهم در انتخاب و خرید |دیزل ژنراتور از فروش تا خدمات پس از فروش و تعمیرات

مهم ترین موردی که برای خرید دیزل ژنراتورها باید به آن توجه کرد، محاسبه و بدست آوردن توان کل مورد نیاز، بر اساس KVA برای استفاده است! برای این کار باید جدول مصرف هر یک از لوازم برقی مورد استفاده را در دست داشته باشید یا با کمک کارشناس این موارد را تعیین کنید.

  • اولین نکته ای که بعد از تعیین توان مورد نیاز باید برای تهیه یک مولد به آن توجه کرد، انتخاب مدلی با ۳۵ تا ۷۵ درصد ظرفیت بیشتر از مصرف دستگاه هایی که از آن تغذیه می کنند است.
  • دومین مورد، وجود یا عدم وجود یک اتاق جدا گانه جهت نصب تجهیزات، ایجاد تهویه مناسب و دما است که با توجه به شرایط محیط، توسط کارشناسان مشخص می شود.
  • مورد بعدی که برای خرید دیزل ژنراتور باید مورد توجه قرار گیرد، تعداد فازهای خروجی آن است که با توجه به شرایط استفاده می‌تواند تک فاز یا سه فاز باشد.
  • در تولید ژنراتورهای دیزلی، موتورهایی با سرعت بالا (۳۰۰۰ دور در هر دقیقه) و موتورهای کم سرعت، با سرعت ۱۵۰۰ دور در دقیقه وجود دارد که هرکدام به نوع خود می تواند برای یک محیط مناسب باشد به طور مثال اگر تعداد ساعات کار برای دستگاه، افزون بر ۵۰۰ ساعت در هر سال نباشد از ژنراتورهایی با دور پایین استفاده می شود که مزیت هایی از جمله عمر مفید بیشتر و صدای کمتر را دارا هستند.
  • پنجمین نکته ای که باید مورد توجه خریداران قرار بگیرد، نوع ژنراتور از لحاظ حساسیت تامین ولتاژ یا عدم حساسیت آن است. برای مشخص کردن این نوع از استفاده نیز، قطعا باید با کارشناسان این حوزه مشورت حاصل شود اما به طور مختصر می‌توان گفت که برای استفاده از دستگاه های حساسی مانند تجهیزات پزشکی یا الکترونیکی باید از ژنراتورهای حساس و همزمان استفاده شود اما برای سایر سایت‌های غیر حساس مانند منازل و ادارات می توان از ژنراتور های معمولی و غیر همزمان استفاده کرد.
  • آخرین چیزی که باید به خاطر داشته باشید، ظرفیت مخزن‌های ژنراتور‌های دیزلی است که به طور معمول بسیار کم در نظر گرفته شده است. اما می‌توان با تعبیه یک مخزن به اندازه نیاز، ظرفیت مخزن را افزایش داد و استفاده طولانی تری از آن داشت.

در متن بالا درباره دیزل ژنراتور از فروش تا خدمات پس از فروش و تعمیرات در کشتیران، مطالعه کردیم و این مطلب به طور پیوسته به روز خواهد شد، پس اگر به موضوع این مطلب علاقه مند هستید میتوانید این صفحه را دنبال کنید…

ژنراتور دیزلی

فروش دیزل ژنراتور

قیمت دیزل ژنراتور و خدمات پس از فروش یا تعمیرات

قیمت بسته به موارد زیادی از جمله توان اضطراری و توان اسمی، حساسیت یا عدم حساسیت، برند موتور و آلترناتور، تعداد دور در دقیقه، اتاق های استفاده شده، تجهیزات همراه و کشور سازنده، می تواند رنج های متفاوتی را در بر بگیرد. برای دریافت لیست قیمت می‌توانید با ما در ارتباط باشید، لیست قیمت بلافاصله پس از تماس با شماره تلفن های شرکت کشتیران برای شما ارسال خواهد شد.

انجام هرگونه تعمیرات دیزل ژنراتور

خدمات شرکت کشتیران

برای همه دستگاه های خریداری شده از این شرکت، ۱۰ سال خدمات پس از فروش طبق قرارداد ارائه می شود و ارائه خدمات پس از فروش بر عهده این شرکت است. لازم به ذکر است شرکت تهران کشتیران سعدی برای انجام هرگونه تعمیر دیزل ژنراتور یا موارد مربوطه یا سایلنت کردن آنها اعم از دستگاه هایی که از این شرکت خریداری شده باشند یا از شرکت‌های دیگر خریداری شده باشند اعلام آمادگی می نماید.

دیزل ژنراتور کیبی

خرید ژنراتور از کشتیران

فهرست